logo
 
loodusrekordid

 GO-Lab
Go-Lab kauglaborite projekt

Go-Lab kauglaborite projekt jätkub sel õppeaastal suuremas mahus võrreldes varasemaga, projektiga oodatakse sel nädalal liituma veel 4 Eesti kooli.

Go-Lab (Global Online Science Labs for Inquiry Learning at School) projekti eesmärk on avada kaugjuhitavaid teaduslaboreid ja nende veebis asuvaid mudeleid (virtuaalseid laboreid), mida saab hariduses laialdaselt kasutada. Projekti tehniline raamistik – Go-Labi portaal – võimaldab õpilastel virtuaalsetes laborites enda vajaduste kohaseid teaduslikke katseid läbi viia ning õpetajatel oma tunde näidiskatsetega mitmekesisemaks muuta ning pedagoogilises veebikogukonnas kogemusi ning praktikaid jagada. Projekti „Go-Lab“ raames luuakse taristu (Go-Labi portaal), mis annab juurdepääsu paljude ülikoolide, institutsioonide ja ülemaailmselt tunnustatud teadusasutuste virtuaalsetele laboritele.

Projekti raames on valminud ja toimetatud esimesed uurimusliku õppe näidistunnikavad, portaali on lisandunud uusi online-laboreid ja jätkub loodusainete õpetajate värbamine kasutajateks, testijateks, näidistunnikavade arendajateks ja testijateks. Sel aastal oodatakse liituma 16 uut kooli. Soovitame igale õpetajale kaasata kolleege nii ainerühmast, tehnoloogia või muult alalt.

Osalemise tähtaeg on 14. september 2014, lisainfo ja registreerumine siin.

Uute õpetajatega alustatakse koostööd oktoobris 2014. Kord kuus jätkuvad ka Go-Lab vahendite ja metoodika seminarid-praktikumid haridusuuenduskeskuses.

Osaleda saavad kõik uurimusliku tööd juhendavad õpetajad.

Urmas Heinaste, M.A. Ed.
Haridustehnoloogia Keskus,
Haridusteaduste Instituut,
Tartu Ülikool

mob: +372 5684 2794
e-mail: urmas.heinaste@ut.ee
skype: urmas.h
logo
Eesti Bioloogiaõpetajate Ühing
logo
 
 
lehepea
 
Esilehele
logo
logo
ebu@ebu.ee | Vanemuise 46, 51014 Tartu | reg.nr 80200761 | IBAN EE112200221025109079