Võistlus «Noor teadlane 2009» toimub 13. aprillist 10. maini


Tartu Ülikooli loodusteadusliku hariduse keskuses koostatud õpikeskkonnas «Noor teadlane» on algamas uus võistlus. Eelmisel aastal toimunud võistluse tulemused näitasid, et keskkonna kasutamine arendab uurimuslikke oskusi ning bioloogiateadmisi integreeritult füüsika ja keemiaga. Seega oleks tore, kui "Noort teadlast" hakkaks kasutama kõik õpilased, kes seda veel teinud pole. Võistlus toimub Tiigrihüppe Sihtasutuse toel ning serveri hooldust pakub EENet.

Võistlus «Noor teadlane 2009» toimub 13. aprillist 10. maini. Registreerumine on avatud 2. aprillist. Osalema ootame 4-liikmelisi rühmi 6.-9. klassi õpilastest, kes ei osalenud 2008. aasta võistlusel. Eraldi peetakse arvestust 6.-7. ja 8.-9. klassis osas. Mõlema rühma kolm paremat saavad medalid ning auhinna ja 10 paremat diplomi ning meene. Kõik lõpetajad kutsutakse 22. mail toimuvale pidulikule lõpuüritusele Tartu Ülikoolis, kus loositakse nende vahel välja ka mitmeid loosiauhindu.

Palume teie abi võistluse toimumise kohta info levitamisel. Ühest koolist osalevate võistkondade arv ei ole piiratud. Samas ei saa siiski võistluse läbimist planeerida bioloogiatundidesse, sest ülesannete lahendamiseks kulub rohkem aega. Õpilased peavad võistlemiseks arvestama iga nädal 2-5 tundi.

Registreerumine ja keskkonna tutvustus on aadressil http://bio.edu.ee/teadlane/.

Palume lisainfo välja trükkida ja panna infoks kooli teadetetahvlile ning näidata oma tunnis õpilastele.

Kõike head soovides,
Margus Pedaste
võistluse peakorraldaja