Registreerimine siin.
Rauavaegusaneemia diagnoosimine biokeemiliste ja hematoloogiliste markerite põhjal.
Maksimaalne osalejate arv: 8
Toimumise aeg: 10.00-11.30 ja 12.00-13.30
Kestvus: 4 akadeemilist tundi
Kliinilise keemia osas kirjeldatakse erinevaid rauavaegusaneemia markereid. Töötoas osalejad teevad analüsaatori abil kindlaks nende markerite taseme veres ning määravad hemogrammi.
Hematoloogia osas arutletakse kõikide vererakkude rollide üle organismis ja räägitakse neist tunnustest, millele vererakkude seisukorra hindamisel tähelepanu pööratakse. Mikroskopeeritakse vereäigepreparaate konverentsmikroskoobiga ning uuritakse aneemiatele viitavaid tunnuseid.
Kliinilise keemia ja hematoloogia töötoa vahel on 30 minutit pausi.
Registreerimine siin.
Haigustekitajate identifitseerimisvõimalused kliinilise mikrobioloogia laboris ja mikroobide mikroskopeerimine.
Maksimaalne osalejate arv: 10
Toimumise aeg: 14.00 – 15.30
Kestvus: 2 akadeemilist tundi
Töötoas räägitakse mikroobide identifitseerimise võimalustest haiglate laborites, millised on tööetapid uuringumaterjali saabumisest kuni haigust põhjustanud mikroobi elutegevuse pidurdamiseks sobivate antibiootikumide tuvastamiseni, valmistatakse preparaate bakteritest ja pärmidest, värvitakse ning mikroskopeeritakse need. Esmalt tehakse mikroobidest äigepreparaadid, värvitakse need lihtvärvimismeetodil metüleensinisega bakteriraku ning pärmiraku eristamiseks ning uuritakse nigrosiiniga värvitud hambakaabet. Bakterite eristamiseks rakuseina ehituse põhjal värvitakse äigepreparaadid Grami meetodil.
Registreerimine siin.
Histoloogia ja tsütoloogia koostöö diagnostikamaasikul.
Maksimaalne osalejate arv: 10
Toimumise aeg: 15.45 - 17.15
Kestvus: 2 akadeemilist tundi
Töötoas saadakse teada, mida tehakse haiglate tsütoloogia ja histoloogia laboratooriumides, kuidas need valdkonnad teineteist täiendavad ning mille poolest erinevad, kuidas patoloog ja tsütoloog diagnoosivad kõrvalekaldeid tervisest neile saabunud materjalide põhjal. Osalejad saavad ise valmistada tsütoloogilised puutepreparaadid seamaksast. Preparaadid värvitakse Leishman-Giemsa ja Papanicolaou meetoditel. Tutvutakse ka histotehniliste tööetappidega ning värvitakse histoloogilised preparaadiklaasid hematoksüliin-eosiin meetodil. Kõik valmistatud preparaadid mikroskopeeritakse.
Registreerimine siin.
Staphylococcus aureus’e ravimresistentsust põhjustava geeni määramine PCR meetodil Maksimaalne osalejate arv: 8
Toimumise aeg: 10.00 - 11.00 ja 12.15 – 14.15
Kestvus: 4 akadeemilist tundi
Haigustekitaja on laboris tuvastatud, kuid infektsiooni ravimiseks tuleb leida antibiootikumid, mis ka tegelikult pidurdavad haigustekitaja elutegevust organismis. Üks võimalus ravimresistentsuse kindlaks tegemisele fenotüübiliste antibiootikumtundlikkuse määramise meetodite kõrval on genotüübiline meetod resistentsusgeeni määramiseks. Töötoas uuritakse erinevaid Staphylococcus aureus’e tüvesid eesmärgiga selgitada, kas bakteril esineb metitsiliin resistentsust põhjustav mecA geen. Uuring tehakse PCR meetodil, uuringu metoodikast tulenevalt on töötoas vaheaeg 1 tund ja 15 minutit, mille kestel saab iseseisvalt tutvuda kõrgkooli avatud ruumidega.